* BYSTRZAK *
(wynalazek futurystyczny)

Program do komputerowego podpowiadania błyskotliwych odpowiedzi i zagajeń, stał się przebojem rynkowym XXIII w. Bystrzak, przeliczał wszystkie cytaty i trafne powiedzonka, zawarte w potężnej bazie danych, stale zwiększającej swoje zasoby i pogłębiającej algorytmy porównawczo statystyczne... Wersja telefoniczna ułatwiała kontakty biznesowe i seksualne, także i międzynarodowe, gdyż wyposażona była w wielojęzycznego tłumacza.
Oczywiście istniał niewielki opór środowisk ludzi wrażliwych i tradycyjnych, którzy próbowali wyśmiać Bystrzaka oraz tych którzy swoje życie towarzysko intelektualne opierali na podpowiedziach Bystrzaka, ale program opłacał się, zdobywał rynek, doskonalił się, aktualizował i tym którzy go używali, łatwiej robiło się karierę i pieniądze Po prostu Bystrzak był szybszy i pojemniejszy, od mózgu przeciętnego klienta. Szybko okazało się, że klient bez najnowszej wersji Bystrzaka tracił kontakty, biznes mu słabł, wskaźniki inwestycyjne opadały, a jego kobiety rozglądały się za posiadaczami najnowszych wersji Bystrzaka, gdyż, co tu dużo mówić, libido bez błyskotliwego wsparcia Bystrzaka kurczyło się i nie nadążało, wydawało się tępsze na tle reszty użytkowników.
Program ten szybko okazał się przełomowym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Oto ludzkość oddała nawet swe władze umysłowe w "ręce" komputera i już nie musiała się intelektualnie męczyć.