Słownik pojęć pomagający rozumieć Comporecordeyrosa


Futurystyka -
Luźno związane z futuryzmem pojęcie złożone z "future" - przyszłość, oraz "turystyka", na określenie wędrówek po przyszłości.

Underinternet -
Pojęcie pochodzi od "underground", ale dotyczy przestrzeni wywołanej przez nowoczesną technikę cyfrową.

Sztuka dzielenia -
Propozycja zmiany w powiedzonku - "oczywiste jak dwa razy dwa jest cztery" na "oczywiste jak dwa dzielone przez dwa jest jeden". W twórczości Comporecordeyrosa występuje tomik wierszy pod tym tytułem, wraz z długim wierszem tytułowym.

Technomoralitet Futurystyczny -
Moralitet na czasy wysoko technologiczne, na przyszłość... - tytuł główny prac Comporecordeyrosa.

Siedmiocyca wilczyca -
Ta co wykarmiła Remusa i Romulusa. Dla Comporecordeyrosa symbol intuicji najwyższej jakości, która zdolna jest przekraczać kłęby intelektualnych zawiłości, zdolne zatrzymać rozwój, zakorkować rozum... Wydaje się drzemać gdzieś na dywaniku w duszy ludzkiej.

Magister Bieda -
Przez sentyment do Majstra Biedy Comporecordeyrosowi ukazał się Magister Bieda i tak właśnie nazwał swój kabaret.

Okupuj Wall Street -
Poruszenie na Wall Street w 2011 r. wydało się Comporecordeyrosowi ruchem który należy popierać obiema rękami. Później ten słuszny odruch rozumu ludzi został uduszony. Została po nim co najmniej piosenka pod tym tytułem, wraz z mini teledyskiem na YouTube.

Hipisowanie i skautyzm -
Zachowania konieczne dla przyszłego podboju kosmosu i zagospodarowywania orbit planet Układu Słonecznego, w systemie Chrześcijańskiego Socjalizmu Kapitalistycznego.

Chrześcijański Socjalizm Kapitalistyczny -
System przyszłości, a zarazem klucz do poprawnego organizowania życia na świecie i w kosmosie.

Niedziela wolna od reklamy -
Etap przejściowy do uzyskania ustawowego ośmiogodzinnego czasu wolnego od reklam. Gdyż dziki neokapitalizm brutalnie nadużywa środków masowego przekazu, a przecież to lasuje mózgi na masową skalę.
Osiem godzin odpoczynku od reklamy jest w stanie regenerować rozum i obyczaje, o ile będzie zjawiskiem powszechnym, zwłaszcza w porze najwyższej konsumpcji multimediów przez dzieci. (Nie wystarczy nie oglądać reklam, gdyż ich echo dociera do nas przez to, że oglądają inni.)

Psychoekologia -
Ważniejsza nawet od ekologii ochrona środowiska życiowego przed zatruciem intelektu i umysłu potężną ilością śmiecia psychotechnicznego w środkach masowego przekazu i w kulturze w ogóle.

Mózg klienta -
Dotyczy mózgu człowieka, ale widzianego z perspektywy nowoczesnego zapału do wpływania na umysły klientów, w celu podniesienia sprzedaży, uzyskania odpowiedniego wyboru, właściwego myślenia...

Materiał zasobów ludzkich -
Pojęcie wyewoluowało w XX w. z pojęcia masy pracujące, służy tak jak poprzednie, do wygodnego omijania słów człowiek, ludzie, społeczność..., które wymagają od sumienia odpowiedzialności i utożsamienia się ze wspólnotą.

Zaćmienie milenijne -
Comporecordeyros uważa, że na skutek niefortunnego położenia planet, lub z przyczyn nienaturalnych, przejście z drugiego do trzeciego tysiąclecia, wywołało falę interesów na głupocie i niewiedzy, która zauważalnie obniżyła poziom kultury i przyzwyczajeń intelektualnych.

I wojna psychotechniczna -
To co wynikło z zimnej wojny.

Mikroekosfera -
Przestrzeń życiowa dla człowieka w kosmosie, w najprostszej postaci - bąbel powietrza.

Winda kosmiczna -
Porzucona w latach 70' koncepcja taniego transportu na orbitę, która mogłaby zostać zrealizowana dzięki materiałom przyszłości, czyli nanorurkom, fulerenom.

Epoka węgla (lub epoka diamentowa) -
Nadchodząca epoka, w której dominować będą krystaliczne odmiany tego pierwiastka.

Karuzela orbitalna -
Koncepcja dwóch balonów wypełnionych powietrzem pod ciśnieniem 1 atmosfery, połączonych wzajemnie i wirujących wokół środka ciężkości układu, tak by w mikroekosferze osiągnąć sztuczną grawitację wprost z siły odśrodkowej.

Kosmiczne namioty -
Podkreślająca ideę lekkości konstrukcji mieszkalnych w kosmosie nazwa karuzeli orbitalnej.

Orbitalna wieś -
Wiele namiotów orbitalnych wspólnie administrujących swą egzystencją

Metaergonomia -
Ergonomia, to nauka o dostosowaniu pracy i miejsca pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Metaergonomia zajmuje się obszarem całości egzystencjalnej, po kontem optymalizacji infrastrukturalnej, zwłaszcza w zakresie koncepcji życia w kosmosie.
Jej pierwszymi odkryciami są:
1. Człowiek nie musi lądować na niewygodnych do życia planetach, by skorzystać z ich bogactw naturalnych - może mieszkać wygodnie na ich orbitach.
2. Kosmiczne namioty - balony orbitalne zamieszkiwane wewnątrz.
3. Wielkie konstrukcje kosmiczne są bzdurą technologiczną - wiele małych obiektów z dobrą wzajemną łącznością to poprawniejsze rozwiązanie inżynieryjne.

Tartak literacki -
Miejsce w którym próbuje się pod wezwaniem najsławniejszego Cieśli wystrugać coś do czytania.

Promieniowanie prawdy -
Najbardziej rozpowszechnione promieniowanie w kosmosie.

Grawitacja gnuśności -
Zjawisko występujące w przyrodzie pod wpływem inteligencji wygody i czwórwartości dominującej: tanio, łatwo, szybko, skutecznie. Wciąga umysły, a zwłaszcza umysły wzajemnie uzależnione układami poświęcającymi indywidualizm i etos indywiduum - czyli "Szanuj bliźniego...", na rzecz wygodnego pasożytowania na bliźnich. Potężna siła lenistwa wciągająca intelekt w bezwładność inteligentnych rozwiązań.

Czwórwartość dominująca -
tanio, łatwo, szybko, skutecznie.

Homo materialis -
Wyłaniający się z homo sapiens nowy rodzaj, któremu już nie chce się sapiens. Comporecordeyros podejrzewa, że mogło dojść do nieporozumienia w nauce. Gdyż to co nazywamy homo sapiens, to zaledwie posthomoerektus, i to dlatego ewolucji zeszło na homo materialis, a do homo sapiens po prostu nie doszło.

Epizod jukatański -
Bóg zesłał spory kamień na Jukatan, gdyż na Ziemi rozpanoszyły się bezmyślnie żarłoczne struktury, dosłownie pieprząc proces ewolucji w kompletnej głupocie. Był to po prostu akt Jego miłosierdzia.

Powrót >>>